Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Паєнтко В.В., Матковський О.К.
Глинисті мінерали як компоненти косметичних засобів
Інститут хімії поверхні імені О.О.Чуйка НАНУ
1.Вступ
Структурна будова природних алюмосилікатів надає їм такі властивості, як дисперсність, адсорбційна здатність, гелеутворення та можливість використання в якості абразивного матеріалу, що створює широкі можливості для використання в косметології. Особливо заслуговує уваги використання в якості функціональних наповнювачів косметичних засобів та носіїв біологічно-активних речовин (БАР), в тому числі вітамінів.
Кінетика вивільнення БАР контролюється хімічною природою поверхні та пористою структурою носія. Змінюючи властивості поверхні та пористості за рахунок використання в якості носіїв алюмосилікатних матриць різної структур, дозволяє проводити контрольоване вивільнення біологічно-активних речовин, пролонгуючи термін їх ефективного використання. Окрім того, що вказані носії дозволяють здійснювати транспортування БАР, вони є біосумісними та біодоступними, при цьому не викликають алергічної реакції.
В природних мінералах містяться різні мікроелементи, які також впливають на властивості БАР, утворюючи з ними комплексні сполуки.
На сьогоднішній день глини знаходять широке практичне застосування у фармацевтичній і косметичній промисловості. У фармацевтичній промисловості вони використовуються як в якості допоміжних речовин при виробництві пероральних, сублінгвальних, трансдермальних та інших лікарських форм, так і в якості активних інгредієнтів в протидиарейних і протизапальних засобах [1, 2]. Фармакологічна дія глин зумовлена переважно їх обволікаючими і абсорбуючими властивостями.